Choď na obsah Choď na menu
 


SLOVENSKÉ EPIZÓDY

pondelok, 26.september 2011 |  DasErste.de / sturmderliebe.estranky.sk | Nela

Je tu nový týždeň a s ním je tu aj kopa nových vecí o) Začneme už dnes podvečer recenziou dnešnej svadobnej epizódy - nenechajte si to ujsť o 15.10 na Das Erste/ORF 2.Ešte predtým tu však máme nový dej slovenských epizód - séria Evy a Roberta sa vysiela o 18.20, reprízy série Emmy a Felixa sa vysielajú okolo 11.10.

Obrázok 

SÉRIA EVY A ROBERTA

EPIZÓDA 1132

Po Evinom "takmer-úraze" si tá všíma, aká si je blízka s Robertom. No ich šťastie netrvá dlho. Keď sa Barbara dozvie, že Robert sa už má lepšie, rozhodne sa nasypať soľ do starých rán, a tak Robertovi šikovne prihrá údajnú Miriaminu krstnú košieľku, čo u Roberta vyvolá ďalší smútok, a tak siahne po fľaši alkoholu. Keď sa o tom dozvie Eva, snaží sa zabrániť katastrofe, pretože Barbara zavolala na Úrad pre mládež, ktorý má prísť otestovať Robertove otcovské kvality.

Simon vezme celú vinu na seba a vysvetlí Maikinmu otcovi Jasperovi, ako to vlastne bolo. Jasper je však odmietavý a stále nahnevaný. André sa snaží uhladiť spory, a tak príde k nápadu o súboji - Jasper bude akceptovať Simona ako svojho zaťa, ak ho ten porazí v someliérskom súboji - obaja budú so zaviazanými očami ochutnávať vína.

Werner Jacobovi dá návrh - môže naďalej predávať jeho zeleninu, ale ak z toho aj Werner bude mať nejaký zisk. Jacob napokon súhlasí a vyriešia sa tým aj spory medzi Alfonsom a Wernerom.

 

EPIZÓDA 1133

Eva zachraňuje celú situáciu a snaží sa docieliť, aby Hildegard ako poslankyňa v miestnom zastupiteľstve mohla otestovať Robertove otcovské kvality. To sa jej aj podarí, no Robert o ničom takom nechce ani počuť a radšej si chce zaobstarať právnika. Eva medzičasom zistila, kto by za anonymným udaním mohol byť - Barbara. Avšak tá všetko vehementne popiera.

Keď sa Hildegard dozvie, že ona by teraz mala Roberta otestovať, má zmiešané pocity. Najmä keď sa v rozhovore s Barbarou dozvie, že Robert na Valentinu nedával pozor a takmer zapríčinil jej úraz, pri ktorom ho zachránila jedine Eva.

Simon si v deň stávky pripáli jazyk, a tak sa obáva, ako budú reagovať jeho chuťové poháriky. S malým podvodom a Benovou pomocou sa mu však podarí vyhrať stávku. Jasper najskôr protestuje a myslí si, že to určite nebola čistá hra, no André ho dokáže presvedčiť.

 

EPIZÓDA 1134

Jacob správne predpokladá, že sa jeho sestra do Roberta zaľúbila, čo však tá naďalej odmieta. Medzičasom sa Barbara Götzovi prizná, že to bola práve ona, kto informoval Úrad pre mládež, no svojím šarmom si ho dokáže omotať okolo prsta.

Robert sa Eve ospravedlní, keď sa od Hildegard dozvie, ako veľmi ho tá obhajovala. No Eva sa rozhodne radšej si držať odstup - jej city k Robertovi sú stále silnejšie Götz medzitým pomôže Barbare v pláne a podarí sa mu na krátku chvíľu odpútať Robertovu pozornosť od Valentiny.

Medzi Tanjou a Rosalie to vrie, odkedy Rosalie Tanji hovorila o sťažnosti, ktorá bola na Nilsa. Tanja dokonca zvolá zasadanie podnikovej rady. Na tom Alfons napokon Rosalie poprosí, aby odvolala svoju druhú výstrahu, ktorú Tanji dala. Tanja triumfuje, zatiaľ čo Rosalie pripravuje ďalší úder.

 

EPIZÓDA 1135

Barbarin plán, aby malú Valentinu našla Hildegard, nevyjde a tá tak kypí zlosťou. Robert sa totiž dozvedel, kto za celou intrigou stojí a takmer na Götza fyzicky zaútočil. Eva ho však napokon zastavila, pretože uznala, že by to mohlo poškodiť jeho posudku od Hildegard. Barbara však provokuje ďalej - príde na Valentinin krst a od Saalfeldovcov požaduje miesto riaditeľky hotela, aby mohla spravovať Götzove podiely. Charlotta a Werner sú bez slov...

Rosalie sa snaží očierniť Tanjinu prácu, a tak zamení nápoje v minibare a potom jej vyčíta, že apartmány nedostatočne kontroluje. Jacob však Rosalie pri jej malej intrige prichytí, a tak vie, že tá nehrá s úplne najčistejšími kartami.

Jasper už akceptoval Simona ako manžela svojej dcéry a teraz obom navrhuje, aby s ním šli do Južnej Afriky. Maike však svojmu otcovi stále neprezradila, ako je to s jej štúdiom...

 

EPIZÓDA 1136

Po incidente na krste sú všetci šokovaní. Rovnako aj Hildegard, ktorá síce verí, že za celou intrigou by mohla stáť Barbara, no je na vážkach - je Robert dostatočne dobrým otcom pre Valentinu?

Barbara triumfuje a s Götzom oslavuje svoje víťazstvo. Medzitým prídu Robertovi Miriamine posledné veci z Paríža, a tak sa opäť spije pod obraz boží. V posteli ho nájde až Eva, ktorá napokon neovládne svoje city.

Maike napokon svojmu otcovi prezradí, že študovala letecké inžinierstvo. Jasper je sklamaný a ani Simon, ani André ho nedokážu obmäkčiť. Požaduje, aby s ním Maike okamžite odišla späť do Južnej Afriky.

 

SÉRIA EMMY A FELIXA

EPIZÓDA 831

Xaver (Jan van Weyde) nemôže zniesť, že Marie (Annabelle Leip) pozvala Nilsa (Florian Stadler) na večeru a vyhlási, že vždy bude v nevýhode, kým Nils stále stojí v svetle "toho lepšieho". Keď sa Nils správa na večeri k Alfonsovi (Sepp Schauer) aj ostatným mimoriadne slušne a pozorne, začne hádka medzi Marie a Xaverom. Ani s Nilsom si Xaver nepríde na spoločnú reč a obviňuje ho, že ukradol hodinky, ktoré vo fitnesscentre stratil fotograf Golo Breitmann (guest star Florian Odendahl).

Barbara (Nicola Tiggeler) ohrozuje Bena (Johannes Hauer) zbraňou a snaží sa ho presvedčiť, že ju vlastní len zo strachu k Paulovi. Ten jej to neverí - narozdiel od Emmy (Ivanka Brekalo) a Wernera (Dirk Galuba). Keď do Furstenhofu nečakane príde Paul (guest star Horst Janson), privedie to Bena do váhania...

Evelyn (Heike Trinker) sa dozvie, o Viktoriinom (Susi Hoecke) fotení a má o ňu obavy. Viktoria však nemá už žiadnu chuť, stále sa pokladať za chorú a tak prijme Golovu ponuku na spoločnú večeru. A nakoniec sa Simonove (Rene Oltmanns) a Evelynine obavy naplnia: Viktoria prechladne.

 

EPIZÓDA 832

Zatiaľ čo sa Barbara (Nicola Tiggeler) skryla v byte u Bena (Johannes Hauer), hovorí Paul (guest star Horst Janson) Wernerovi (Dirk Galuba), že nebude dlho otáľať, aby prezradil Barbarinu skutočnú identitu na polícií a tak sa mu Werner nemôže vyhrážať a skryje ho v hoteli pred políciou a verejnosťou. Barbara hrá ustráchanú "Sylviu" a vymyslí prešibaný plán: Čo najrýchlejšie, ako to pôjde, potrebuje jed na otrávenie Paula. Ide teda za ním so zámienkou, že sa k nemu chce vrátiť a zabudnúť na všetky problém. Obaja si pripijú na ďalšie spoločné spolužitie - avšak s jedom v Paulovom pohári.

Xaver (Jan van Weyde) musí konštatovať, že Marie (Annabelle Leip) nechce Nilsovi (Florian Stadler) "prišiť" krádež ohľadne hodiniek Gola Breitmanna (guest star Florian Odendahl). Felix (Martin Gruber) však vysvetlí nedorozumenie: Golo a Nils majú rovnaké športové tašky a "krádež" je teda nedorozumenie. Hodinky pristáli len v nesprávnej taške.

Rosalie (Natalie Alison) vychádza z toho, že fotky od Gola sú zadarmo, avšak keď sa Emme (Ivanka Brekalo) dostane do rúk mastný účet za fotky, je zhrozená.

K Andrému (Joachim Lätsch) sa dostane, že Johannova (Michael Zittel) plastika je veľmi vzácna. Vyčíta teda Evelyn (Heike Brentano Trinker), že na tom nezískala žiadne peniaze.

 

EPIZÓDA 833

Paul (guest star Horst Janson) v poslednej chvíli prekazí Barbarine (Nicola Tiggeler) plány a tá si musí "vymotať hlavu zo slučky". A urobí to tak, že sa mu vyhráža, že prezradí novinárom miesto jeho pobytu. Plán však ide bokom, lebo Paul by mohol pred políciou utiecť. Potom Barbara na Paula v lese vytiahne zbraň...

Keď sa Rosalie (Natalie Alison) dozvie o horibilnej sume za fotky od Gola (guest star Florian Odendahl) snaží sa ho prehovoriť. Aj Emma: a s úspechom. Fotky vyjdú avšak pod podmienkou, že Viktoria pre neho bude ešte raz fotiť. Emma mu vysvetľuje, že Viktoria sa musí šetriť zo zdravotných problémov.

Xaver (Jan van Weyde) aj Marie (Annabelle Leip) sa hádajú ohľadom práce v Ženeve. Xaver si tam predstavuje svoj nový život s Marie, aj keď ona to vníma inak. Je nahnevaná keď zistí, že Xaver pre oboch vybavil pracovný pohovor.

 

EPIZÓDA 834

Barbara (Nicola Tiggeler) zavolá na miesto činu políciu a záchranku spolu s Wernerom (Dirk Galuba) a obaja sa dozvedia, že Paul je už mŕtvy. Komisár Meysser (Christoph Krix) prichádza vyšetrovať prípad do Furstenhofu a vypočúva aj Emmu (Ivanka Brekalo) - tej sa opäť vynoria bolestivé spomienky na smrť jej matky. Preto sa o ňu Felix (Martin Gruber) stará. Keď však Rosalie (Natalie Alison) uvidí tých dvoch v objatí, prasknú jej nervy.

Viktoria (Susan Hoecke) sa dozvie, že článok o tom, ako porazila chorobu už vyšiel v novinách. Narozdiel od nej ho Simon (René Oltmanns) ani Felix nevidia tak negativisticky... Aj Rosalie sa rozhodne Viktoriu posmeliť a myslí si, že článok môže pomôcť iným ľuďom. Viktoriu však presvedčí až Simon, ktorý jej začne reakcie na článok čítať. Viktoria je dojatá.

Marie (Annabelle Leip) je stále na vážkach - nevie, či má s Xaverom (Jan van Weyde) odísť do Ženevy alebo nie. Avšak neskôr uzná, že jej vzťah by mal vo Švajčiarsku možno lepšie šance.

 

EPIZÓDA 835

Felix (Martin Gruber) je znechutený z Rosaliinho (Natalie Alison) výstupu, ktorá ho uvidí s Emmou (Ivanka Brekalo) v objatí. Potom má však iné problémy, keď do Furstenhofu opäť príde jej kamarátka Sonja (Verena Zimmermann), ktorá jej oznamuje, že klamstvom na celom odstúpení z projektu krojov zarobila pekný balík. Keď to chce Rosalie povedať Emme, príde k hašterivej hádke a Rosalie aj zabudne, čo pôvodne chcela a tak sa to Emma nedozvie. Nakoniec sa jej to Sonja chystá povedať sama...

Xaver (Jan van Weyde) si šťastne myslí, že on by mal s Marie (Annabelle Leip) dobré základy pre nový život v Ženeve, ale Marie zase napádajú myšlienky, že nechce byť ďaleko od domu a radšej chce zostať vo Furstenhofe. Xaver chce na ďalší deň odísť z Furstenhofu sám a tak aj urobí.

Smrť Paula Wielandera zachváti Furstenhof a najviac Andrého (Joachim Lätsch), ktorý má opodstatnené obavy o Wernera (Dirk Galuba), pretože si myslí, že Barbara (Nicola Tiggeler) je nebezpečná.